Menu
Služby
Technologie a aplikace
Filtrační materiály
Sterilizace vzduchu a vody
Měření ORP
Měření ozonu
Příslušenství k ozonizátorům
Směšování ozonu
Kyslíkové generátory
Generátory ozonu
UV systémy

Sterilizace vzduchu a vody

Zařízení vyvíjíme a vyrábíme.
Připravíme vám návrh na míru.
Systémy odborně nainstalujeme.
Poskytujeme vám servis a údržbu.

Sterilizace vody ozonem

Poskytujeme vám špičkové technologie na sterilizaci vody ozonem. Ozon je nejúčinnější, nejbezpečnější a nejekologičtější dostupný dezinfekční prostředek pro dekontaminaci vody a odstranění zápachu. Další výhodou ozonizace je odstranění železa a manganu, jejichž výskyt vodu zabarvuje. Dezinfekce ozonem je v Evropě široce akceptována již desítky let. Úprava ozonem má schopnost dosáhnout vyšší úrovně dezinfekce než chlór, nebo UV záření. Dokáže zničit škodlivé látky, barvy, pachy a mikroorganismy bez škodlivých vedlejších produktů nebo vytváření chemických reziduí.

Hlavní charakteristiky sterilizace vody ozonem:

 • Ozon vyžaduje krátkou dobu kontaktu.
 • Po dezinfekci ozonem není nutná filtrace vody.
 • Kontrola zápachu může být dokončena během procesu dezinfekce.
 • Ozon nezanechává žádné škodlivé zbytky, které je třeba po ozonizaci odstranit.
 • Ozon eliminuje náklady a požadavky na nákup, přepravu skladování chemikálií.
 • Ozon odstraňuje některé BSK, CHSK a další kontaminanty v proudu odpadních vod.
 • Ozonizační technologie vyžaduje méně prostoru a vybavení než systémy chemické úpravy vody.
 • Při použití ozonu vzniká méně sekundárních vedlejších produktů, jako jsou trihalometany (THM).
 • Ozon může eliminovat potřebu opětovného provzdušňování a zvýšit úroveň koncentrace rozpuštěného kyslíku DO.
 • Ozon eliminuje opětovný růst mikroorganismů, kromě mikroorganismů, které chrání částice v proudu odpadní vody.

Úpravy pitné, studniční i odpadních vod

Využití sterilizace vody ozonem

Sterilizace vzduchu ozonem se používá se pro dezinfekci pitné vody a pro úpravu a sterilizaci odpadních vod. Obecně se používá ve středních až velkých průmyslových, potravinářských, zemědělských a nemocničních provozech.

 • Úprava pitné vody
 • Úprava studniční vody
 • Úprava odpadních vod

Ozon vs. chlorace

Ozon má ve srovnání s chlorací větší schopnost dezinfikovat vodu od bakterií a virů. Díky tomu je ozonizace vhodná také pro úpravu studniční vody. Úprava studniční vody ozonem je jednou z cenově nejefektivnějších a nejspolehlivějších dostupných možností. Ozon se přemění na kyslík a voda bezpečné k pití bez přidání jakýchkoli chemikálií nebo solí. Systém úpravy vody z ozónových studní může být vyvinut tak, aby poskytoval úpravu vody ze studní pro malé až středně velké obytné a zemědělské systémy.

Sterilizace vzduchu ozonem

Vyrábíme profesionální technologie na ozonizaci vzduchu. Ozon čistí vzduch, odstraňuje zápach a efektivně ničí bakterie a viry s účinností až 99,9 %. Ozonizace vzduchu zároveň patří mezi nejúčinnější metody k odstranění potenciálně škodlivých pachů. Sterilizace vzduchu ozonem výrazně zlepšuje čistotu vzduchu v interiéru a zlepšuje pracovní prostředí nemocničních, administrativních i průmyslových interiérů.

Hlavní charakteristiky sterilizace vzduchu ozonem:

 • Rychlá, efektivní a účinná dezinfekce vzduchu.
 • Zlepšuje kvalitu ovzduší a pracovní prostředí.
 • Nevznikají žádné škodlivé látky.
 • Odstraňuje zápach ve vzduchu.
 • Odstraní až 99,9 % bakterií.

Využití sterilizace vzduchu ozonem

Sterilizace vzduchu ozonem se využívá v mnoha aplikacích, kde zlepšuje kvalitu vzduchu a odstraňuje nežádoucí pachy. Typicky se jedná o továrny a průmyslová zařízení, sklady potravin, nemocniční prostory, zdravotnická zařízení, školy a další interiérové prostory. Ozonizace vzduchu slouží také jako sanace a prevence vzniku plísní. Ozon dokáže účinně a efektivně dezinfikovat velké objemy vzduchu. Po ukončení úpravy se ozon během několika hodin přirozeně rozloží na kyslík. Rozklad ozonu urychlíte použitím ozónové destrukční jednotky. Nabízíme vám dva technologické systémy ozonizace vzduchu – šokovou ozonizace a HVAC systém.

Šoková ozonizace

Nejběžnější technologie pro rezidenční a komerční aplikace spočívá v šokové ozonizaci interiéru. Metoda využívá generátor ozonu k vytvoření vysoké úrovně ozonu v uzavřené, kontrolované místnosti, nebo v budově. Proces trvá krátkou dobu, obvykle několik minut až několik hodin v závislosti na velikosti místnosti a výkonu generátoru. Tento typ ošetření lze použít k účinnému zabíjení bakterií, virů patogenů, které mohou způsobovat zápach. Z bezpečnostních důvodů nesmí být zasažená oblast obsazena po dobu expozice a krátkou dobu po ošetření, aby se mohl ozón rozptýlit.

HVAC systém

Ozonizační systém HVAC Mounted Systems využívá k čištění vzduchu ozonem speciálně navržený generátor ozonu, které se instaluje do HVAC potrubí v blízkosti klimatizačního systému. Metoda umožňuje ošetření celé domácnosti kanceláří a dalších prostor jediným generátorem ozonu. HVAC systém je vhodný pro domácnosti, kanceláře a budovy se vzduchotechnickým systémem. Technologie vyrábí ozon na úrovni přijatelné pro prostory obývané lidmi. Monitory zajišťují, že úrovně zůstávají hluboko pod předpisy státního zdravotního ústavu. Proces dezinfekce vzduchu trvá déle, ale za to vzduch čistí průběžně a předchází znečištění ovzduší v interiéru.

Využití v oblastech:

 • Vodárenství
 • Nápojový průmysl
 • Potravinářský průmysl
 • Farmaceutický průmysl
 • Prádelny a čistírny oblečení
 • Bazény, wellness a lázeňství

Ozonové technologie dodáváme pro projekční a dodavatelské firmy zabývající se čištěním vody a vzduchu i koncovým zákazníkům po celé České republice a v zahraničí.

Zavolejte nám

Využijte profesionální technologie ozonové sterilizace vzduchu a vody. Zavolejte nám. Navrhneme vám nejlepší řešení a dodáme vám ozonizační systémy na míru.

Součástí našich služeb jsou odborné instalace a údržba technologií. Dále vám poskytujeme UV systémy, filtrační materiály a komplexní technologie čištění vody a vzduchu.

Sídlíme v Uherském Hradišti, na konzultaci a zaměření za vámi přijedeme po celé České republice.

Zavolání
Zavolejte a sdělte nám vaše přání, technické dotazy a poptávku.
Konzultace
Domluvíme si osobní schůzku za účelem technické konzultace.
Projekce
Doporučíme vám vhodná technická řešení a připravíme kompletní projekci.
Realizace
V domluveném termínu provedeme realizaci projektu a montáž technologií.